Az adatvédelmi tájékoztatónban megtalálja, hogyan gondoskodunk az Ön adatainak védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További információk
Megújult a Vállalkozói információs portál (Vali), az oldalon a hazai vállalkozások pár kattintással személyre szabottan tudják megtalálni a rendelkezésükre álló állami támogatásokat, fejlesztési lehetőségeket
2021 áprilisában is érvényben maradnak[1] a veszélyeztetett gazdasági ágazatokban működő vállalkozásokra[2] vonatkozó kedvezmények. Nem kell szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulás aló, rehabilitációs hozzájárulást, és KATÁT sem fizetni.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.
2021. április 1-jei hatállyal módosult az Áfa tv.[1] 142. § (1) bekezdés c) pontja, aminek következtében a munkaerő-kölcsönzés szolgáltatásoknak csak egy szűk köre esetében marad továbbra is alkalmazandó a fordított áfa.[2] A módosításra európai uniós jogharmonizációs kötelezettségből fakadóan került sor, miután az Európai Bizottság nem támogatta Magyarország kérelmét, amelyben hazánk a munkaerő-kölcsönzés szektorban általánosan alkalmazott fordított áfa további fenntartását kérte.
Április 7-től életbe lépett a Kormány 144/2021. (III. 27.) Korm. rendelet a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának első fokozata. Pintér Sándor belügyminiszter határozatában megállapította, hogy április 6-án, kedden beadták a 2,5 milliomodik koronavírus elleni védőoltást, amely a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldása első fokozatának feltétele volt..
A Kormány 144/2021. (III. 27.) Korm. rendelet a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának első fokozatáról rögzíti, hogy akkor nyílik lehetőség a jelenleg hatályban lévő védelmi intézkedések enyhítésére, ha 2,5 millió ember legalább az első oltást már megkapta.
A Széchenyi Pihenő Kártya felhasználásának veszélyhelyzettel kapcsolatos különös szabályainak újbóli bevezetéséről szóló 150/2021. (III. 27.) Korm. rendelet.
Kamaránkhoz számos jelzés érkezett az építőipari kivitelezői regisztráció kapcsán végezhető építőipari tevékenységekkel összefüggésben. Egy adott tevékenység folytatásához szükséges szakképesítések neve, szakmai tartalma az elmúlt években többször változott, és sokaknak jelent gondot, hogy a Burkoló és a Szigetelő szakmák esetében az építőipari regisztrációs rendszerben csak szakképesítést igazoló bizonyítvány birtokában lehet rögzíteni, illetve tevékenységként végezni, a tevékenységről számlát kiállítani.
Eredményesen zárult a nők munkaerő-piaci helyzetének javítását célzó munka és család összeegyeztethetőségét segítő „Nők a munka világában Heves megyében " (EFOP-1.2.9-17-2017-00046) című projekt. A program bruttó 198 360 148 forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg. A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett, konzorciumi partnerként, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület és az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. szakemberei működtetik együtt.
A határmenti kereskedelmi és iparkamarák új projektjének fókuszában a vállalkozások iparjogvédelmi tevékenységeinek támogatása áll. Iparjogvédelmi online előértékelő platform címmel indított közös projektet 2020 decemberében öt határmenti kamara:
A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Nyitok Tanulási Központok Hálózata közös szervezésében ingyenes tréningeket szervez Pénzügy kisvállalkozóknak címmel. A programra vállalkozókat vagy vállalkozás indítását tervező jelentkezőket várnak. A képzés 20 órás 5 alkalmas és díjmentes. A program célja, hogy rövid idő alatt nyújtson gyakorlati tudnivalókat és elméleti ismeretanyagot a Heves megyei vállalkozóknak, ezáltal segítse működésüket, eredményességüket, versenyképességüket.
A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara az INPUT programmal közös szervezésben gyakorlatorientált workshop keretében az INPUT és a PwC szakemberei által kidolgozott tudásanyagokkal segíti fejleszteni a helyi vállalkozásokat, vállalkozások dolgozói, illetve leendő vállalkozásokat.
Bizonyára mindannyian már nagyon várjuk a pandémia, a korlátozások és az online térben való lét végét, mely felé már közelebb vagyunk, mint egy évvel, vagy akár csak egy hónappal ezelőtt is voltunk. Úgy érzékelem, hogy minden üzleti szektorban (kivéve talán az élelmiszer kereskedelmet) voltak megtorpanások, egy, vagy akár több is, kinél kisebb, kinél nagyobb mértékben.