Gyakorlati képzőhelyek ellenőrzése
Frissítve: 2021.02.17.
A szakmai utánpótlás nevelés legfontosabb lehetősége a vállalkozásoknál folyó életszerű gyakorlati képzés. A kamara meghatározó szakképzési feladatai közé tartozik, az erre vállalkozó cégek szakmai felkészítése, módszertani tanácsokkal való ellátása, s egyben a szükséges személyi és tárgyi feltételek ellenőrzése is.
A Szakképzési Törvény változásának következtében a duális képzőhelyek feladatai is megváltoznak. Az alábbiakban bemutatjuk milyen feltételeknek kell megfelelniük és milyen dokumentumok kérhetők számon a duális képzőhelyektől.
A jogszabályi rendelkezés alapján a gazdasági kamara 2022. augusztus 31-éig hivatalból felülvizsgálja az Szt. szerinti gyakorlati képzés folytatására jogosult szervezetek közhiteles hatósági nyilvántartását és azt, aki a duális képzőhelyre az új törvényben meghatározott szabályoknak megfelel, a duális képzőhelyek nyilvántartásába felveszi.
Aki az új törvény hatálybalépésekor (2020. január 1-jén) az Szt. szerinti gyakorlati képzést folytató szervezetként a gazdasági kamara ilyen nyilvántartásában szerepel, 2022. augusztus 31-ig duális képzőhelyként – nyilvántartásba vétel nélkül is – részt vehet a szakirányú oktatásban.
Ugyanakkor az újonnan nyilvántartásba vett duális képzőhelyek pedig részt vehetnek a kifutó rendszerben folyó, OKJ-s szakképesítésekhez kapcsolódó gyakorlati képzés megszervezésében.
A régi és az új rendszer eltér egymástól az ellenőrzések tekintetében is. Kattintson az alábbi lehetőségekre a részletekért:
A képzőhelyek ellenőrzése a Tanulószerződéses tanulókra vonatkozóan
A képzőhelyek ellenőrzése a Szakképzési munkaszerződéses tanulókra vonatkozóan
Az ellenőrzések során vizsgálandó dokumentumok listáját IDE kattintva találja a Tanulószerződés és Szakképzési munkaszerződés vonatkozásában is.
Kapcsolódó dokumentumok:
Az ellenőrzések formanyomtatványai
További információért keresse kollégánkat!