A Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara megtartotta XLIV. küldöttgyűlését, ahol a küldöttek egybehangzóan kereskedelmi alelnöknek választották Zsámba Pétert a Coop Lőrinci Zrt. vezérigazgatóját, elnökségi tagnak választották Virág Lászlót a Platt 2003 Kft ügyvezetőjét, valamint elfogadták a kamara 2025 évi beszámolóját és 2026 évi terveit.

Virág László Platt 2003 Kft. ügyvezetője

Zsámba Péter Coop Lőrinci Zrt. vezérigazgatója

A testületi program meghívott vendége volt Örökös-Tóth István a Hunor program vezető mérnöke, aki előadásában bemutatta, hogy az űrutazásokhoz kapcsolódó kutatásokhoz és innovációs programokhoz milyen módon, milyen fejlesztésekkel és termékekkel kapcsolódtak be magyar vállalkozások.
Előadása rávilágított arra is, hogy az űripar már nem kizárólag nagy nemzetközi szereplők terepe, hanem a hazai vállalkozások számára is új fejlődési és beszállítói lehetőségeket kínál.
Bízunk benne, hogy a közeljövőben Heves vármegye vállalkozásai is aktív szereplőivé válhatnak a magyar űripar fejlődésének.