A “Fenntarthatóság” kategóriát nyerte meg a tisztán természetes összetevőkből készült külső lakkal ellátott TUBEX alumínium palack. Az összetevők biológiailag lebomlanak és teljesen ásványi olaj mentesek. Az alapanyagok kiválasztásakor a szállító és fejlesztési partnere a PURe Inks figyeltek arra, hogy azok főleg élelmiszer minőségűek legyenek – ami azt jelenti, hogy meg lehetne enni a külső lakkból egy nagyon kis (ujjbegynyi) darabot. A még fejlesztési stádiumban lévő külső lakk tökéletesen kiegészíti a TUBEX stratégiáját, melynek célja, hogy “a világ legfentarthatóbb alumínium palackját” kínálhassák vevőik számára.
A grafikának az aerosol palackra nyomtatása területén is megjelentek újdonságok.
Ezek egyike – a Foil2Can prototípusa – hozta meg a TUBEX számára a második Német Csomagolási Díjat, a “Grafika és feldolgozása” kategóriában. Az alumínium palack előzetes kezelésen megy át mielőtt rákerül a fólia (inLINE FOILING®). A matt és színes effekteket a fóliára történő szitanyomással hozzák létre. A szitanyomás tapinthatósága kontrasztot alkot a fólia (inLINE FOILING®) simaságával. Csak egy gépre van szükség a fólia (inLINE FOILING®) felviteléhez és a palackra történő szitanyomáshoz. Ezt a grafikai eljárást inLINE FOILING® néven szabadalmaztatta a fejlesztési partner Isimat. Korábban nem volt lehetséges ilyen kiváló minőségű nyomatot elérni matt és fényes megjelenéssel az alumínium palackokon. Most már kitűnő lehetőséget nyújt az egyes márkák számára, hogy az ily módon nyomott aerosol palackok magukra vonzzák a figyelmet a polcokon.
A nagynevű Német Csomagolási Díjat 1963-ban hozták létre és Dr. Robert Habeck gazdasági és klímavédelmi miniszter védnöksége alatt áll.
A Német Csomagolási Díjat 10 kategóriában ítélték oda, a 38 díjon 6 ország képviselői osztoztak.