A tavaszi nagy sikerű Beauty Day rendezvény folytatásaként két napos fodrász workshop lebonyolítására került sor Hevesen 2024. március 7-én és 8-án, gyakorló fodrászok részére.
A program szakmai szervezője, Kalmárné Nagy Ildikó aranykoszorús mesterfodrász elmondta, hogy nagyon fontos nem csak a fodrászok, hanem a szépítészeti szakmákban – kozmetikusok, körmösök – dolgozók szakmai fejlődése, az új technikák, trendek megismerése és elsajátítása szakmailag elismert kollégáktól. A két napos workshop célja, hogy a vidéki fordászok is nyissanak az új trendek felé, a szalon munkából, a megszokott munkából egy kicsit lépjenek ki. Mindemelett egy ilyen jellegű rendezvény alkalmat és lehetőséget, valamint teret ad a szakmai összefogásnak, a találkozásoknak, egymás megismerésére, és a jó kapcsolatok kialakítására is. A program a vidéki vállalkozások fejlődését szolgáló támogatásból valósult meg, és örült annak, aki felismerte ennek jelentőségét, élt a kínált lehetőséggel, amely a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarának köszönhető.
Szombaton Kovács-R. Ádám a FADE férfi hajvágási technikákról tartott elméleti előadást, majd gyakorlati bemutató keretében szemléltette az elhangzottakat. A délután folyamán lehetőség nyílt arra, saját modellen mindenki begyakorolhassa a vágási technikákat, a tökéletes frizura elkészítéséhez az eszköz fogásának, használatának technikáit, trükköket.
Sajnos a magyar fodrász továbbképzés nagyon Budapest központú, ezért nagyon jónak tartom ezt a kezdeményezést, mert így a vidéki vármegyék is felvehetik a ritmust Budapesttel, napra készen tartva a vidéki kollégák tudását is. Az én napomon kifejezetten a szalonfodrászoknak próbáltam kedvezni, akik betekintést nyerhettek a Barber átmentek, hajvágások világába, és ezt a tematikát akár már aznap a szalonban is tudták használni a kollégák – mondta el Kovács-R. Ádám mesterfodrász.
Vasárnap Veress-Győri Sándor a tudatos női hajvágásról, a kör-négyzet-háromszög technikákról, a haj- és arcformákhoz illeszkedő frizura formákról beszélt, majd pedig a mesterfodrász irányításával a gyakorlatban saját kezűleg dolgozhattak a résztvevők.
Véleménye szerint fontos az, hogy ne csak rutinból dolgozzunk, hanem tudjuk azt is, hogy mit és miért csinálunk, hogy alakulnak ki a formák, hogyan viselkedik a haj, milyen összhangban van a fej formája, az arc formája egy-egy frizura készítése során.
Fotók: Jakab Tibor