A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásáról szervezett Pétervásárán workshopot a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. november 26-án. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék az MI nyújtotta lehetőségeket, valamint gyakorlati példákon keresztül tájékozódjanak az új technológiák integrálásáról.

A programot Szántó László, az Axis Bentonit Kft. ügyvezetője, a HKIK Etikai Bizottságának elnöke nyitotta meg, aki saját tapasztalatait osztotta meg az MI alkalmazásáról, konkrét felhasználási példákat bemutatva.

 

Ezt követően Laczkó István, a Berill R Belsőépítészeti Kft. tulajdonos-ügyvezetője a vállalkozásához igazítva „Mit keres az MI a konyhaasztalon?” címmel élőben beszélgetett a ChatGPT-vel és hasznos példákon keresztül mutatta be, hogyan használható a mesterséges intelligencia a hétköznapokban.

Dr. Szántó Linda, az ELTE Informatikai Tanszékének képviseletében, a DigitalTech EDIH tanácsadójaként bemutatta a kis- és középvállalkozások számára elérhető térítésmentes digitális transzformációs szolgáltatásokat. A DigitalTech EDIH ingyenes képzéseket és tanácsadási szolgáltatásokat nyújt a kkv-knak, hogy növeljék versenyképességüket és hatékonyabbá tegyék működésüket. Véleménye szerint a cégvezetők jelenlegi legnagyobb kihívásai közé tartozik az MI integrációja, amely nemcsak lehetőségeket, hanem kockázatokat is hoz magával.

Solymosi Gyula, az Alpha Management Advisory szakértője, a Blockchain Koalíció Ellátási lánc Munkacsoportjának vezetője előadásában kiemelte a megbízható mesterséges intelligencia megoldások jelentőségét. Rámutatott, hogy az adatalapú cégek számára elengedhetetlen a blockchain technológia alkalmazása, amely növeli a biztonságot és hozzájárul az ipari együttműködések kialakításához. A prezentációja során hangsúlyozta, hogy a digitális transzformáció nem csupán technológiai kérdés, hanem stratégiai lépés is, amely alapvetően befolyásolja a vállalkozások jövőjét.

Égető Ildikó, a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara térségi menedzsere olyan MI-alapú alkalmazásokat mutatott be, amelyeket a vállalkozások akár már holnap be tudnak vetni a cég érdekében. Részletezte, milyen szabályok mentén érdemes megfogalmazni a jó promptot, hogy a kapott válasszal elégedettek legyünk. Emellett ismertette az egyes szöveg- és képgeneráló alkalmazások funkcióit és azt, hogy miben térnek el az ingyenes és előfizetéses csomagok. Az előadás során hangsúlyozta, hogy a megfelelő eszközök kiválasztása és használata jelentősen hozzájárul a vállalkozások hatékonyságának növeléséhez.

A rendezvény sikeresen támogatta, a résztvevők tájékozottságát a mesterséges intelligencia felhasználási lehetőségeivel kapcsolatban és alkalmat nyújtott üzleti kapcsolatok kiépítésére. Az esemény hangsúlyozta a digitális transzformáció fontosságát és azt, hogy a kkv-k számára elérhető MI-eszközök révén a földrajzi elhelyezkedéstől függetlenül jelentősen növelhető a versenyképesség a modern üzleti világban.