Február 15-én sikeresen valósul meg a Tematikus Szépítészeti Workshop – Műkörmösök szakmai napja, amelyet a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezett a gyöngyösi H2O Kamaraházban.

A rendezvény célja az volt, hogy a vármegyei körömkozmetikusok és műkörmös vállalkozók naprakész, gyakorlatorientált szakmai tudáshoz jussanak, amely közvetlenül hozzájárul szolgáltatásaik színvonalának emeléséhez, piacképességük erősítéséhez, valamint a helyi szolgáltatási szektor fejlődéséhez. A program iránt jelentős érdeklődés mutatkozott, a szakma aktív képviselői nagy számban vettek részt az eseményen.

A délelőtti bemutatók során három elismert szakember osztotta meg tudását és tapasztalatait a résztvevőkkel:

  • Bakos Erika, kéz- és lábápoló és műkörömépítő mester, többszörös világbajnok, a Nemzet Műkörmöse, aki az akvarell technikák gyakorlati alkalmazását mutatta be.
  • Hudák Nikolett, kéz- és lábápoló műkörömépítő mester, országos TIP kategória III. helyezett, aki az erősített géllakk alkalmazását ismertette A–Z-ig a mindennapi szalonmunka tükrében.
  • Kalicz Enikő, kéz- és lábápoló, kézápoló és körömkozmetikus mester, szalontechnikai szakoktató, aki a 3D porcelán virágok készítésének technikáját mutatta be „Flow of Flowers” témában.

A képen balról jobbra: Hudák Nikolett, Kalicz Enikő, Bakos Erika – gyakorlati oktatók

Az interaktív előadásokat követően a résztvevők a délutáni műhelymunka keretében a gyakorlatban is kipróbálhatták a bemutatott technikákat. A szakmai asztaloknál közvetlen mentorálás mellett sajátíthatták el a részleteket, miközben lehetőség nyílt tapasztalatcserére, kapcsolatépítésre és a legújabb trendek megismerésére is.

Kalicz Enikő – körömkozmetikus mester a 3D technika elsajátítását adja át

Hudák Nikolett – körömkozmetikus mester az erősített géllakkozás midennapi fortélyaiba avatja be az érdeklődő szakembereket

A program ismét bizonyította, hogy a szakmai együttműködés és a korszerű technikák átadása kulcsszerepet játszik a helyi vállalkozások versenyképességének erősítésében és a vármegye gazdaságának fejlődésében.

„Úgy gondolom, az ilyen alkalmak valóban összetartják és erősítik a szakmai közösséget. Nagy értéke, hogy a résztvevők – a kamara vállalkozásfejlesztési projektjének keretein belül – térítésmentesen juthatnak magas szintű, azonnal hasznosítható tudáshoz, ami kézzelfogható fejlődést jelent a mindennapi munkájukban. Emellett ezek a workshopok számunkra, oktatók számára is fontosak. Inspiráló szakmai kikapcsolódást jelentenek, lehetőséget adnak a tapasztalatcserére, és segítenek abban, hogy mi magunk is folyamatosan megújuljunk, kövessük a trendeket, és a lehető legfrissebb technikákat adhassuk tovább.” – fogalmazott Bakos Erika.

Erősített géllak elsajátítása Hudák Nikolettel, háttérben akvarell technika gyakorlása Bakos Erikával

Akvarell technika műhelymunka Bakos Erikával

Kalicz Enikő – 3D technika műhelymunka

Műhelymunka Hudák Nikolettel- erősített géllakk a mindennapokban

 

„Számomra nagyon fontos, hogy különböző oktatóktól tanulhatunk, mert mindannyian más stílusban dolgoznak, más technikákat, eszközöket és anyagokat használnak. Itt nemcsak elméletben hallottunk ezekről, hanem meg is mutatták a saját munkáikon keresztül, hogyan dolgoznak a gyakorlatban. A három oktatónál együtt igazán széles körű ismeretet kaptunk, ami ritkán adódik egyetlen rendezvényen.

Engem különösen a porcelánvirágok érdekeltek. Tudtam, hogy nem egyszerű technika, és most is megerősítést kaptam abban, hogy hatalmas falat lesz igazán magas szinten elsajátítani – ugyanakkor az oktatás érthető és emberközeli volt, ami nagyban megkönnyítette a tanulást. Az akvarell technika is óriási élmény volt: Bakos Erika még nem készített róla oktatóvideót, így különösen értékes volt, hogy itt élőben, lépésről lépésre, fantasztikus magyarázattal mutatta be a folyamatot.

Nagyon tetszett, hogy folyamatosan lehetett kérdezni – nemcsak az oktatóktól, hanem egymástól, kolléganőktől is. Jó volt látni, kik dolgoznak a szakmában a környéken, így személyes kapcsolatok is épültek, és a jövőben is tudjuk egymást segíteni. Olyan anyagokkal is találkoztam, amelyeket korábban nem ismertem, vagy nem tudtam pontosan, hogyan kell használni. Ezeket most kipróbálhattam, és bátrabban fogom alkalmazni a saját munkámban. Összességében egy inspiráló, szakmailag nagyon hasznos nap volt, amely valódi fejlődési lehetőséget adott.” – mondta el Szigetvári Andrea műkörmös szakember, a gyöngyösi FonLakk Szalon képviselőjeként.

Képeken: Kalicz Enikő 3D porcolán virágok elkészítésének oktatása közben, Hudák Nikolett erősített géllak technika bemutatása, Bakos Erika bemutató alkotása az elkészült akvarell technikával, Kalicz Enikő bemutatón készített 3D porcelán virága